To jest Sławomir Łosowski W…

31 maja 2020

To jest Sławomir Łosowski

W 1969 roku powstaje zespół Akordy, który potem każdy z nas będzie kojarzyć jako Kombi, autorów „Słodkiego miłego życia”, „Black and White” i innych hitów. Jego liderem artystycznym i założycielem był właśnie Łosowski, klawiszowiec. Zaprosił on do współpracy m.in. Skawińskiego i Tkaczyka. Zrobili dużą karierę w latach 80-tych. Niestety, w pewnym momencie żona Łosowskiego poważnie zachorowała, na stwardnienie rozsiane. Lider zespołu, podjął jedyną prawidłową w takiej sytuacji decyzję – zawiesił działalność zespołu, by opiekować się żoną. Pozostali muzycy w międzyczasie założyli kilka zespołów, między innymi słynne O.N.A., z Chylińską.

Żona Łosowskiego niestety w wyniku choroby zmarła. Jeszcze zanim to nastąpiło, Łosowski w pewnym momencie zapytał Skawińskiego i Tkaczyka, czy są zainteresowani reaktywacją zespołu. Odpowiedzieli, że chwilowo nie.

Jakiś czas później Łosowski dowiedział się… że jego zespół się reaktywował.

Bez niego.

Koledzy nawet nie poinformowali go sami, dowiedział się tego z gazety.

Tak, dobrze zrozumieliście – facet założył sobie zespół, przyjął do niego muzyków, którym pomógł zostać gwiazdami, a oni… reaktywowali jego zespół, nie zapraszając go do udziału w nim. Postawili na młodszego klawiszowca. Bardziej trendy. Bardziej nadającego się do tandetnej chałtury, którą woleli grać, jako Kombii przez dwa ,,i” – żeby uniknąć procesu sądowego ze swoim dawnym liderem.

Łosowski wydostał się z szoku po tym całym zamieszaniu, i reaktywował swój (jedyny prawdziwy) zespół KOMBI.

Szanujesz- plusujesz
#muzyka #polskamuzyka #kombi

No Comments

Comments are closed.