#dekadawrapie #41 Riff Raff…

#dekadawrapie
#41 Riff Raff – Neon Icon
utwór w miniaturze: RiFF RAFF – LAVA GLACiERS (feat.CHiLDiSH GAMBiNO)

Riff Raff to jedna z najbardziej nietuzinkowych i kolorowych postaci rapgry, na tyle kolorowy, że twórcy jednego z najbardziej niedocenionych filmów ostatniej dekady czyli „Spring Breakers” wzorowali się na nim tworząc postać Aliena(swóją drogą trafne imię bo rzeczywiście jest jak z innej planety). Człowiek z pozoru wyglądający, zachowujący się i brzmiący jak karykatura lub parodia tego czym jest stereotypowy wigger, według niektórych cały czas odgrywa role, według innych jest całkowicie autentyczny, swego czasu budził masę polaryzujących emocji, ludzie się z niego naśmiewali, myśleli że jest tylko żartem i zbywali jako coś nieistotnego.
Ale nic bardziej mylnego, Riff Raff jest dokładnie taki jakim go widać, ciężko pracował na swój sukces latami wciskając ludziom swoje tejpy pod centrami handlowymi w houston. Wydarzeniem, które sprawiło chyba, że jego kariera nabrała najwięcej tempa był udział w programie reality show mtv pt.”From G’s To Gents”.
Tutaj można sobie obejrzeć kawałek jego występu z programu: https://vimeo.com/57010504
Potem już było z górki, biały Michael Jordan rapgry wypuszczał kolejne dobrze przyjmowane mixtejpy(polecam zwłaszcza hologram panda), coraz więcej osób przekonywało się do jego talentu, nawiązał sporo współpracy z fejmowymi graczami a punktem kulminacyjnym i peakiem tego wszystkiego był właśnie ten album. James Franco był w szczytowej formie, płyta jest świetna tekstowo ale nie w tym klasycznym rozumieniu mądrych tekstów z przesłaniem itp. Geniusz tekściarstwa na tym albumie polega na tym, że Serena Williams rapgry jest po prostu przezabawnym typkiem, który opowiada w swojej kokainowej manii potrafi rozbawić do łez i to wszystko fristajlując bo jest po prostu kapitalny na wolnym majku. Oczywiście nie mógł bym pisać o nim nie wrzucając tych klasycznych występów: Riff Raff Uncut Cocaine 2011 Cypher Freestyle
Riff Raff Freestyles on SwayInTheMorning
polecam gorąco dowiedzieć się czemu nie gra dla Houston Rockets zanim weźmiecie się za sam album ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wracając do niego to nie stoi on rzecz jasna samym tekstami, Jodye miał wtedy niesamowite ucho do bitów, melodii i smykałkę do robienia refrenów, chyba tej smykałki przykładem jest Time
refren z tego tracka to jest do dziś jeden z moich ulubionych refrenów w ogóle, myślę że nawet Bob Dylan by się go nie powstydził. Po tym albumie Bob Dylan rapgry niestety trochę zniżkował w formie(przynajmniej muzycznej bo fizycznie wjechały sterydy mocno) i przez kilka lat wypuszczał raczej średnie projekty, chociaż ostatnie 2 albumy to imo znowu naprawdę spoko rzeczy więc jak komuś się spodoba Neon Icon to polecam poszperać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobne do: nikt w rapgrze jak Riff Raff
Najlepsze tracki z albumu:
iNTRODUCiNG THE iCON
KOKAYNE
WETTER THAN TSUNAMi ft. Danny Brown
TiP TOE WiNG iN MY JAWWDiNZ
MAYBE YOU LOVE ME feat. MiKE POSNER
TiME
ViP PASS TO MY HEART BY DALE DAN TONY
HOW TO BE THE MAN TEXAS REMIX FT. SLiM THUG x PAUL WALL

#rap #muzyka #yeezymafia