#muzyka #rock #ledzeppelin…

#muzyka #rock #ledzeppelin #80s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
25 września 1980 r. w miejscowości Clewer w angielskim hrabstwie Berkshire zmarł John Bonham, perkusista zespołu Led Zeppelin.
Przygodę z muzyką zaczął jako pięciolatek, tworząc swoją „perkusję” z naczyń i blaszanych pojemników po kawie. Jego idolami byli wówczas Gene Krupa i Buddy Rich. Dziesięć lat później otrzymał prawdziwą perkusję. Bonham nigdy nie brał żadnych lekcji gry na instrumencie, choć jako nastolatek radził się nieraz lokalnych perkusistów. W roku 1962 na rok dołączył do Blue Star Trio oraz Gerry Levene & Avengers. John uczęszczał do Lodge Farm Secondary Modern School a dyrektor placówki napisał kiedyś o swoim uczniu, że może on skończyć zarówno jako śmieciarz, jak i jako milioner…
Tuż po rozpadzie The Yardbirds Jimmy Page tworząc nowy zespół zwerbował do niego Roberta Planta. Ten z kolei zaproponował wybranie Bonhama. Po obejrzeniu występu Johna w Hampstead w roku 1968 Jimmy zdecydował że to doskonały pomysł. W ten sposób Bonham przyjął propozycję współpracy z New Yardbirds, znanymi później jako Led Zeppelin. Konkurencja dla zespołu była jednak niemała. W tym samym czasie Johna namówić na współpracę chcieli Joe Cocker i Chris Farlowe.
4 grudnia 1980 r. grupa ogłosiła, że bez przyjaciela i jednocześnie nieodłącznej części zespołu, jakim był John Bonham, Led Zeppelin nie może kontynuować działalności.
(źródło: http://swiat-perkusji.pl/43_John-Bonham-legendarny-perkusista-Led-Zeppelin.html )
Led Zeppelin – „When the Levee Breaks”